Baskan ve Yönetim Kurulundan Mesaj

Sehirlesme ve beraberinde getirdigi olumsuzluklar her geçen gün kendini daha fazla hissettiriyor. Is hayati artik daha çok zamanimizi almaya basladi. Istanbullu olmak, keyfinin yani sira zorluklarini da beraber getiriyor. Kendimize ayirdigimiz ve dostlarla geçirilen zaman giderek azaliyor. Kendimiz için bir seyler yapmaliyiz. Iyi bir yasam istegi, zihinsel ve bedensel sagligimizi yönetmeye, kontrol etmeye zorunlu kiliyor bizleri. Sadece izleyici olmaktan çikarak, hayatimizin her döneminde spora vakit ayirmaliyiz. Sporun bedenimize ve yasamimiza kazandirdiklarini bir çogumuz yasiyor ve görüyoruz. Is hayatinda ihtiyacimiz olan enerji ve çalisma sevki ancak is disindaki zamanimizi nasil degerlendigimize bagli.

Spor yapmak, bir takimla birlikte hareket etmek, rekabet, spor sonrasi dostlarla bir fincan çay içmek, sohbet etmek, spordan sonra bir arkadasimizla yemek yemek, kisisel bakimimiza zaman ayirmak… Bunlarin hepsi için tek bir adres yeterli: TED Spor Kulübü. Spor yapabileceginiz, üyelerinin kusaklar boyunca birlikteligine tanik olacaginiz, Istanbul’un seçkin, gözde mekani Tenis Eskrim Dagcilik Spor Kulübü’ne sizi TED’li olmaya davet ediyor, yeni bir hayati TED’de karsilamak üzere bekliyoruz. 

Türkiye’nin en büyük ve tarihi spor kulüplerinden biri olan TED, kuruldugu 1936 yilindan itibaren sürekli bir gelisim göstererek, bugün dünyanin da sayili entegre spor kulüplerinden biri olmustur. Tenis, eskrim, dagcilik, basketbol ve masa tenisi olmak üzere 5 bransta hizmet vermektedir. Tarabya sirtlarinda 17 dönümlük araziye konuslanmis TED’de dünyanin en popular zemini olan rebound ace kapli 10 açik, 4 kapali ve 6 balon kortta dostlarinizla oynayabilir, özel dersler alabilir veya çesitli yerel ve uluslararasi turnuvalarda ünlü tenisçileri izleyebilirsiniz. 

Tenis kortlarinin yani sira yüzme havuzu, tam tesekküllü saglik kondisyon merkezi (fitness / gym), saunasi ve çok amaçli kapali salonu ile TED sizleri beklemektedir. TED’de çesitli sportif etkinliklerin yani sira sosyal yasanti da yogun. Sicak atmosferindeki kafesinde gündüz tenisçileri aksamüstleri ise dev ekrandan futbol maçlarini izleyebilir, geceleri ise canli müzik esliginde eglenebilirsiniz. 

2003 yilinda düzenlenen “Istanbul Uluslararasi Tenis Turnuvasi”, ITF (Uluslararasi Tenis Federasyonu) ve ATP (Profesyonel Tenisçiler Birligi) gözlemcileri, hakemleri ve yabanci yildizlarin degerlendirilmesiyle dünya üzerinde 44 ülkede yapilan 129 Challenger turnuva arasindan 1. seçilerek “2003 Challenger Ödülü”ne layik görülmüstür. 2004 yilinda ise ATP kurallari geregi iki yil üst üste birincilik verilemedigi için TED Open Dünya Ikincisi olarak yerini almistir. Bugün de ilk siralardaki konumunu koruyan Istanbul Challenger, Profesyonel Tenisçiler Birligi(ATP) tarafindan 25 yili askin süredir basariyla organize edildigi için 2015 yilinda ödüle layik görülmüstür. TED Spor Kulübü her yil 4 tanesi uluslararasi olmak üzere toplam 7 büyük turnuva düzenlemektedir. Bunlarin en büyügü toplam 75.000$ ödüllü “TED Open” Tenis Turnuvasi’dir. Yeni ismiyle “Istanbul Challenger” bu turnuvaya dünya siralamasinda 50 ile 150 arasindaki oyuncular katilmaktadir. Bütün turnuvalar sporseverlere açik olup, girisler ücretsizdir. TED-Cumhuriyet Kizlari Uluslararasi Tenis Turnuvasi, 16 Yas Cevansir Cup ve 18 Yas ve alti Nazmi Bari Cup, tenisimizin ve önemli etkinlikleri arasindadir. Profesyonel bir tenisçi olmak ve uluslararasi turnuvalarda oynamak için küçük yaslarda tenise baslamak, disiplinli bir sekilde antrenman yapmak gerekiyor. 

Günümüzde profesyonel tenis oynayan Türk Tenisçilerinin sayisi çok az. Ama yeni tenisçiler yetismektedir. Bu da ancak sponsorlarin katkisi ile mümkündür. Su anda TED Spor Kulübü bütün olanaklarini kullanarak, özellikle genç yeteneklerinin mümkün oldugu kadar çok uluslararasi turnuva oynamasi için çalismaktadir. Günümüzde bir tenisçi dünya siralamasinda ancak ilk 100 arasina girdigi vakit hayatini rahatlikla geçirecek para ödülüne ulasabilmektedir. Bunun yolu da önce 25-50.000$’lik turnuvalardan baslayip basamaklari çikmak ve sonucunda da Wimbledon, Roland Garros gibi büyük turnuvalara katilmaktir. Profesyonelligi seçen bir tenisçinin dünya standartlarina ulasabilmesi için yilda asgari 25-30 hafta uluslararasi turnuva oynamasi gerekmektedir. Bu saglanabilirse dünya siralamasinda Türk Tenisçileri de rahatlikla yer alacaktir. Bu da ancak sponsorlarin katkisi ile mümkündür. En sevindirici hususlardan biri tenisin bilhassa üst yas kademelerinde ülkemizde hizla yayilmasi, bir toplum sporu niteligine dogru gitmesidir. Ülke genelinde sayilari artan tenis kulüpleri, her yasta insanimiza tenis oynama olanagi saglamaktadir. Nitekim son yillarda veteran teniste +35’ten +75 yasa kadar tenisçilerde büyük artis meydana geldi. Tenis kulüplerindeki tenis okullarina ilaveten, tenis akademilerinin de kurulmaya baslamasi önemli bir asamadir. TED Spor Kulübü bu konuda da önderlik yaparak, Tenis Akademisi kurmus bu yolda ilk adimlari atmistir. TED Spor Okullarinin baslangiç yasi 6, Yaz ve Kis Spor Okullarinda tenis, eskrim, basketbol ve yüzme branslarinda sporcu adaylari yetismektedir. Basarili olan ögrenciler TED’in takimlarini olusturmaktadir.
Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ