TED' DE TENİS

TED Spor Kulübü, Türkiye'de en fazla lig şampiyonu olan, en fazla bireysel şampiyon yetiştiren, en fazla Ulusal Takımlar tenisçisine sahip olan bir kulüptür.

TED tenisini özetle verebildiğimiz bu yazı, kuşkusuz kulübü yeteri kadar anlatma olanağı vermiyor. Ancak çok önemli bir özelliğimizi burada belirtmeliyiz. TED bugün Türkiye'de sayıları süratle artmakta olan federe ve özel tenis kulüplerine de birçok bakımdan kaynak olmuştur. Bu kulüplerde şu anda da çok sayıda TED kökenliye rastlanmaktadır. TED tenisi; performans tenisi, üye ve senyör tenisi olarak iki ana dal içinde etkinliğini sürdürüyor.

Kulübümüz Türkiye Tenis Federasyonu bünyesinde gerçekleşen Senyör turnuvalarının yanı sıra Uluslararası Tenis Federasyonu takviminde yer alan ITF turnuvalarına ve ATP (Profesyonel Tenisçiler Birliği) bünyesinde düzenlenen İstanbul Challenger TED Open Uluslararası Erkekler Tenis Turnuvası ve WTA (Kadınlar Tenis Birliği) bünyesinde düzenlenen Cumhuriyet Kızları Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvasına ev sahipliği yaparak, ülkemiz tenisçilerinin önünü açmaya devam etmiştir.