FITNESS MERKEZİ

Fitness kelime anlamı olarak "Sağlıklı ve formda olmak" tır. Birçok egzersize dayalı bir egzersiz dinamiğidir. Diğer bütün sporlardan farklı olarak, tüm kasların tek tek, aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla güçlendirilmesi amaçlanır. Esasen bütün sporlar dallarında fitnessta kullanılan egzersizler yer alır yahut bir spor dalına özel bir egzersiz fitnessta yer alabilir. Çünkü her spor dalında vücutta ağırlıklı kullanılan kas grupları vardır. Bu kas gruplarına kondisyon kazandırılması için yapılan egzersizlerin pek çoğu fitness egzersizleri olarak da kullanılmaktadır.

Fitness için kesin bir antrenman standardından söz edilemez. Her kişiye ve belirlenen amaca göre antrenman programları farklılık arz eder. Yani her yaşın, her hayat tarzinin ve vücut tipinin birbirinden farklı olarak; bir uzman tarafından takip edilen çalışma programı olmalıdır. Bu spor belirli kalıp ve hedefleri olmadığından dolayı her yaşta yapılabilir. Örneğin 16 yaşında ya da 55 yasında bu spora başlayabilirsiniz. Fitness uygulamalarında hedef hipertrofi ( kasın enine boyutunun büyümesi), kilo kaybı, bölgesel zayıflama gibi estetik kaygılar değil sağlıklı olmak ve daha yüksek yaşam standartlarını yakalamaktır.

180 m² TED Fitness & Gym salonunda üyelerimiz için, uzman eğitmenler eşliğinde kişiye özgü egzersiz stratejileri geliştirilir ve üyelerin fizyolojik verileri doğrultusunda düzenlemeler yapılır.