Ayricalikli TED Dünyasi

Tenis Eskrim Dagcilik Spor Kulübü Dernegine üyelik ömür boyudur. Üyelikten üye esleri ve çocuklari da yararlanabilmektedirler. Çocuklar 18 yasina kadar üye çocugu statüsündedirler. 18 - 20 yas arasinda dilerlerse % 50 indirimle asil üye olabilirler. Dernege üye olabilmek için öncelikle 2 kulüp asil üyesi tarafindan yönetim kuruluna takdim edilmesi gerekiyor. Bir kereye mahsus üye giris aidati ödendikten sonra yönetim kurulunun onayi ile dernege asil üye olabiliyorlar. Üyeligin devami için her yil Genel Kurul toplantilarinda belirlenen yillik üyelik aidatin ödenmesi gerekiyor.

Asil Üyelik Basvuru Formu için tiklayiniz.

Tüzügümüzün 5. maddesine göre üye olabilme sartlari asagidaki gibidir.

DERNEGE ÜYE OLABILME SARTLARI

MADDE 5 :
 
A. Fiil ehliyetine sahip gerçek kisi olmak.
B. Dernekler Kanunu hükümlerine göre, derneklere üye olmasi yasaklanan kisilerden olmamak.
C. Dernek tüzügünde belirtilmis olan mali yükümlülükleri (giris aidati, yillik aidat, sportif aidat ve sportif ve sosyal tesislerin insaati ve gelistirilmesine katilim payi gibi) zamaninda yerine getirmis olmak.
D. Dernegin faaliyet sahasina giren spor dallarinda profesyonel olmamak.
E. Yabanci uyruklular için Türkiye’de ikamet etme hakkina sahip ve ikamet ediyor olmak.
F. Dernege maddi ve manevi yönden büyük yarar ve destegi oldugu Yönetim Kurulu tarafindan saptanan kisiler. (Bu madde hükmüne göre üyelige kabul edilecek kisiler SEREF ÜYESI olarak üye olurlar. Seref üyelerinin seçme ve seçilme haklari yoktur. Bu üyelerden giris aidati, yillik aidat, sportif aidat ve sportif ve sosyal tesislerin insaati ve gelistirilmesine katilim payi ücretleri alinmaz.)
G. Müracaati halinde, vefat etmis üyenin esi.
H. Yönetim Kurulu tarafindan uygun görüldügü takdirde;
1. Dernekte lisansli sporcu oldugu süre içinde Milli veya Türkiye 1’incisi olanlar.
2. Dernek takimlarina sporcu olarak hizmet etmis kisilerden, Yönetim Kurulunca belirlenecek süreyi doldurmus olanlar.
3. Devlet memuriyetinde, Yönetim Kurulunca belirlenecek süreyi doldurmus 1. derece devlet memurlari (bunlardan ½ giris aidati alinir.)

I. Dernege her türlü üyelik, Yönetim Kurulu karariyla gerçeklesir.

AILE BIREYLERININ KULÜPTEN YARARLANMA KOSULLARI
Her bir aile bireyi yapmak istedigi sportif dalin yillik aidatini ödeyerek istedigi sporu yapabilir. Sportif faaliyetlerin yillik aidat ödenti listesini Kulüp muhasebesinden temin edebilirsiniz. Üye Esleri ilgili dalin sportif aidatini ödemek sartiyla kulüpten yararlanabilir. Üye misafiri getirip, sportif faaliyette bulunabilir. (Saatlik üye misafiri ödentisini yapmak kaydiyla). Üye çocuklari misafir getiremez.

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ