Haber Bülteni / 31 Ekim 2017

Cumhuriyet Kızları sona erdi.

Bu yıl 17. sini düzenlediğimiz 25 bin dolar para ödüllü Cumhuriyet Kızları ITF turnuvası 28 Ekim Cumartesi günü gerçekleşen tekler final maçı ile sona erdi.

Turnuva basın toplantısı 24 Ekim Salı günü saat 10:00’da kulübümüzde gerçekleşti. Toplantıya kulübümüzün Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz,  Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Akgül, P&G Markalar Direktörü Taygun Günay, Turnuva Direktörü Nihat Ulusoy, ITF Süpervizörü Vesselina Doneva ile kulübümüzün sporcusu Pemra Özgen ile İpek Öz katıldı.  Başkanımız toplantıda yaptığı konuşmasında Türkiye’nin en fazla uluslararası organizasyon düzenleyen kulübü olduğumuza dikkat çekti. 

Tekler şampiyonluk maçında Rumen rakibi Jaqueline Cristian'ı 6-3, 6-1'lik skorlarla geçen Dünya eski 71 numarası  Rus raket Vitalia Diatchenko bu sezon ikinci, kariyerinde 13. tekler şampiyonluğunu elde etmiş etti.

Çiftler şampiyonluk maçı Türk raket İpek Öz ve Rus ortağı Ekaterina Yashina ile Çek ikili Petra Krejsova/ Jesika Maleckova arasındaki mücadeleye sahne oldu. Çek ikili, 6-4, 6-3’lük skorlarla rakiplerini yenerek kupaya uzandı.

Orkid anasponsorluğunda gerçekleştirmiş olduğumuz turnuvanın tekler şampiyonu ve finalisti ödüllerini kulubümüzün Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz ile P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu'ndan aldı. Çiftler şampiyonları ve finalistleri ise ödüllerini Orkid Markalar Müdürü Tunahan Kafa takdim etti.Anıl çiftler şampiyonluğunun kıyısından döndü.
Almanya'nın Hamburg şehrinde düzenlenen toplam 15 bin dolar para ödüllü ITF future turnuvasının çift erkekler kategorisinde kulübümüzün milli sporcusu Anıl Yüksel ve ortağı ikinci oldu. 

Bir diğer milli raket Altuğ Çelikbilek ile ortaklık kuran Yüksel, şampiyonluk maçında Dan Added/ Marvin Moeller ikilisine 7-6(3), 6-7(4)[2- 10]'luk skorlarla kaybetti. Yüksel ve ortağı böylece turnuvadan çiftler ikinciliği ile ayrıldı.4. Cumhuriyet Eskrim Kupası gerçekleşti.
28 Ekim Cumartesi günü bu yıl 4. sünü düzenlediğimiz Cumhuriyet Eskrim Kupası kapsamında Süper Minikler ve Minikler Flöre Turnuvası gerçekleşti.

İstanbul içi gerçekleştirdiğimiz özel turnuvaya süper minikler ve minikler kategorilerinde toplam 70 sporcu katıldı. Dereceye giren sporculara ödüllerini kulübümüzün Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz, kulübümüzün Eskrim Komite Üyesi Hakan Ulusaloğlu, kulübümüzün Eskrim Komite Başkanı Osman Ziya Sipahi ve kulübümüzün Yönetim Kurulu Üyesi Nilgün Kratzer takdim etti.


Turnuvada dereceye giren sporcular ise;

Süper minikler kız flöre branşı
8. Tümay Yeşil (Altınyurt Spor Kulübü)
7.Ada Şerifsoy (TED Spor Kulübü)
6.Duru Öktem (Altınyurt Spor Kulübü)
5.Ece Huriel (Anadolu Okçuluk Eskrim Kulübü)
4.Rüya Gökkan (TED Spor Kulübü)
3.Lila Baltalı (Marmara Eskrim Kulübü)
2.İpek Pehlivan (Altınyurt Spor Kulübü)
1.Güneş Özdemir (TED Spor Kulübü)


Süper minikler erkek flöre branşı
8. Murat Güreş (Anadolu Okçuluk Eskrim Kulübü)
7. Oğuzhan Alper (İstanbul Ferdi )
6. Korel Bayhan (TED Spor Kulübü)
5. Ömer Asaf Özer (Anadolu Okçuluk Eskrim Kulübü)
4.Nikita Görgülü (Marmara Eskrim Spor Kulübü)
3.Kaan Aydın (Marmara Eskrim Spor Kulübü)
2.Yusuf Gülpınar (Marmara Eskrim Spor Kulübü)
1.Turgut Ambarlılar (Altınyurt Spor Kulübü)


Minikler erkek flöre branşı
8. Cem Güneş (Marmara Eskrim Spor Kulübü)
7. Poyraz Ege İlman (Marmara Eskrim Spor Kulübü)
6. Arda Tarımcı (Marmara Eskrim Spor Kulüb )
5. Demir Ok (İstanbul ferdi)
4. Deniz Erez Yokuş ( Altınyurt Spor Kulübü)
3. Emre Akıalp (TED Spor Kulübü)
2. Batuhan Mazlumoğlu (Marmara Eskrim Spor Kulübü)
1.Tan Sezer (Anadolu Okçuluk Eskrim Spor Kulübü)
Minikler kız flöre branşı
8.Defne Ünsal (Marmara Eskrim Spor Kulübü)
7. Beril Turhanlar (Marmara Eskrim Spor Kulübü)
6. Filiz Erdoğan (Altınyurt Spor Kulüb )
5. Elif Naz Özar (Marmara Eskrim Spor Kulübü)
4. Irmak Çarpışır Altınyurt Spor Kulübü)
3. Derin Odabaş Altınyurt Spor Kulüb )
2. Nisan Kahraman (Altınyurt Spor Kulübü)
Zehra Ambarlılar Altınyurt Spor Kulüb )Sarp dağcılık hazırlık kampına katıldı.
Sekiz günlük Olimpik Tırmanış Milli Takımları Hazırlık Kampı Macaristan ve Slovenya’da, Slovenya Milli Takım antrenörü önderliğinde gerçekleşti.

Dağcılık adına bilgi ve tecrübe birikimi zirvesi olarak görülen hazırlık kampına Türkiye’den üç kişi katıldı. Bu üç isimden ikisi kulübümüzün başarılı milli sporcusu Sarp Şahin ve kulübümüzün milli dağcılık antrenörü Uğur Yılmaz oldu.29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşku ile kutladık.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Prof. Dr. Saman Belgerden Konferans Salonumuzda coşku ile kutlandı.

29 Ekim Pazar sabahı saat 10:00’da İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan kutlamalar Emekli Tümgeneral Paşa Nejat Müldür’ün tarih üzerine yaptığı söyleşi ile devam etti. Ardından toplu halde kahvaltıya geçildi.


TED ailesi olarak sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü